Youtube İle İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenimi tamamen bireysel anlamda kendinizi geliştirerek öğrenebileceğiniz bir dildir. Ne kadar çok zaman ayırırsanız o kadar çok kendinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce için kendinizi geliştirebileceğiniz yüzlerce farklı kaynak olsa da benim için en güzel öğrenme biçimi hem dinlemekten ve hem de okumaktan geçiyor. Yani, video seyretmek. Sizler için en iyi Youtube kanallarını listeledim.

Not: Bu yazı her 2-3 ayda bir güncellenerek yazılacaktır. Faydalı bir Youtube kanalı bulduğumda kanalda yayınlanan videoların yüzde altmışını seyrettiğim zaman burada sizlerle paylaşacağım. Bu sayfaya ara ara dönüp bakmanızı sizlere tavsiye ederim.

Learn English With TV Series

İngilizce öğrenimine yatırım yapmak isteyen birisi için kanalda yüzlerce video var. Sünger Bob’dan Star Wars’a, Eminem’den Linkin Park’a kadar bir çok içerik bulunmaktadır. Eğer televizyon içerikleri ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız muhakkak kanala göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Videolar genellikle 20 dakika ile 30 dakika arasında olmaktadır.

İlk başta İngilizce altyazı ile birlikte bize dizi içeriklerinden vs. bir klip gösteriyorlar. Gösterirlerken mavi ile yazılmış altyazı da geçen kelimeye odaklanmamızı istiyorlar. Eğer bilmiyorsak bu kelimeyi hiç sıkıntı yok tekrar izlettiğinde aynı klipi, ardından o mavi ile yazılmış kelimeyi açıklıyorlar. Açıklama yaparlarken görsel materyallerden faydalanarak anlatıyorlar ki aklımıza iyice kazınsın diye. En son da mini bir test yaparak bitiriyorlar. Test yaparlarken de altyazısız aynı klipi tekrar izletiyorlar.

Not tutularak videoların bir çoğu izlendiğinde eminim ki insana çok faydası olacaktır.

Yakında…

yakında diğer kanallar da eklenecek…

Son Olarak İngilizce Hakkında

Şuan görüldüğü gibi sadece 1 tane kanal yazmış bulunmaktayım. Ancak vakit buldukça vaktimi bu tarz yerlerde zaman geçiriyorum ki hem boş zamanımı değerlendirmiş hem de kendimi geliştirme fırsatı elde etmiş olduğumu düşünüyorum. Buraya yakında IELTS/ TOEFL Youtube kanallarından tutun, günlük hayat içeriklerini öğreten kanallara kadar bir çok kanal tavsiye edeceğim.

Üniversitelerde maalesef İngilizce öğrenilmesi mümkün değil. Yüzde yüz İngilizce bir bölüm okusanız dahi kendinizi sadece dersleri geçmeye yönelik bir İngilizce ile sarmalarsanız İngilizce öğrenmiş olmazsınız. Bu yüzden sürekli pratik yapmak ve sürekli dile maruz kalmak gerekmektedir. Türkiye’de bu zor olsa bile imkansız değil.

Sizler de insanların faydalanabileceği Youtube kanallarını tavsiye etmek isterseniz yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Takipte kalmayı unutmayın.

Sağlıcakla kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gezen, okuyan ve sıradanlıktan kurtulmak isteyen bir öğrenci

İlgili Yazılar

1 Yorum

Popüler Yorumlar

Selim Akgün  -  27/02/2022 / 14:46

Öncelikle bu kanalı önerdiğiniz için teşekkürü borç bilirim. Bu kanaldan yararlanmak için düz izlemek yerine not alarak sabırla izlemek gerekiyor. Böylece verim alınabilir ama 20 dakikalık bir videoyu bir saatte ancak bitirebilirsiniz. Kesinlikle değer. Başka önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. İyi günler dilerim.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Selim Akgün  -  27/02/2022 / 14:46

Öncelikle bu kanalı önerdiğiniz için teşekkürü borç bilirim. Bu kanaldan yararlanmak için düz izlemek yerine not alarak sabırla izlemek gerekiyor. Böylece verim alınabilir ama 20 dakikalık bir videoyu bir saatte ancak bitirebilirsiniz. Kesinlikle değer. Başka önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. İyi günler dilerim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol