Sürükleyici Netflix Dizileri

Bir oturuşta bitirmek isteyeceğiniz sürükleyici netflix dizilerini sizler için derledim ve bir liste oluşturdum. Yoğun geçen, stresi bol olan bu hayatta biraz sorumluluklardan kaçmak hiçte fena bir fikir değil. İşte sizler için hazırladığım sürükleyici netflix dizileri.

Fotoğraf kaynak: www.culturewhisper.com

1) Ragnarok (IMDB 7,5)

Marvel’de alıştığımız Thor karakterinin orijinal Norveç mitolojisinde nasıl olabileceğini gösteren çok güzel bir dizi. Bir oturuşta çok rahat bitirirsiniz. Normalde dizileri ileri sara sara izlerim sıkıcı yerlerini ama bu dizide bunu yapamadım. Her dakikası beni sürükledi bilmiyorum belki de çekim yapıldığı yerin çok güzel olmasından kaynaklanmıştır. 🙂


2) Locke & Key (IMDB 7,4)

İzlediğim bütün bilim kurgu dizilerinden çok farklı bir yapıya sahip bir yapısı var. Aslında dizide ki her bir anahtarın özelliğini biz farklı fantastik filmlerde de görüyoruz ama bu dizi tamamen kendine has bir yapısıyla ortaya çıkması beni çok etkiledi. Sıkıcı sahneleri yok mu elbette var ama bu haliyle izlenmeye kesinlikle değer. Her bir bölümün sonunda bir sonraki bölümü merak ederek izliyorsunuz ve final sahnesi … Kesinlikle beklenmedik bir şekildeydi. 2. Sezonu bekliyorum.


3) The Witcher (IMDB 8,2)

Steam’de bütün witcher oyunlarını saatlerce oynayan birisi ve bütün görevleri yapmış birisi olarak diziye başladım. Ancak biliyorum ki dizi kitaplara göre hazırlanmayı seçti. Kitaplarını da okumaya başlamıştım zaten ama oyundaki karakterlere o kadar alışmıştım ki tek benzerliğin Geralt olması biraz tuhaftı 😀 evet ses, karizma cuk oturmuş ama diğerleri malesef hayal kırıklığıydı.

Dizi 1. sezonda dünyayı anlatmaya çalıştığı için biraz yavaş geçiyor. Ancak eminim ki ikinci sezon çok daha aksiyonlu olacak.


4) Atiye (IMDB 7,5)

Her ne kadar yapımcısı Netflix olsada Türk yapımı böyle bir dizinin ortaya çıkması beni çok mutlu etti. Atiye’nin gerek sıkıcı konuşmaları gerek sıkıcı sahneleri olsada farklı bir konuya sahip olması, Türkiye’de ki Göbeklitepe’yi kullanarak drama/bilim kurgu tabanında bir dizi ortaya çıkarmaları çok güzel olmuş. Hem böylece Göbekli Tepe’nin de reklamı yapılmış oldu. Bir sonraki sezonu heyecanla bekliyorum.


5) The Umbrella Academy (IMDB 8,0)

1 Ekim 1989 tarihinde dünyanın farklı yerlerinde hamile olmayan kadınlardan süper güçlere sahip 43 bebek dünyaya gelir. Çılgın zengin Sir Reginald Hargreeves bu bebeklerden 7 tanesini evlat edinir ve çocuklara 1’den 7’ye kadar numaralar vererek, Umbrella Academy adını verdiği yerde eğitip süper kahramanlar olarak yetiştirir.

Yıllar içinde önce numara 5 ortadan kaybolur, daha sonra numara 6 ölür ve ekibin geri kalanı dağılır. Ta ki babalarının ölüm haberini alana kadar. Babalarının cenazesi için birleşen Akademi üyeleri gelecekten gelen numara 5 ile karşılaşır ve kıyameti önlemeleri gerektiğini öğrenirler.


6) Russian Doll (IMDB 7,9)

Gerek bizim kültürümüzün tamamen zıt olmasından gerek Nadia karakterinin itici hareketleriyle başlayan dizi ilk başta sıkıcı gelsede ilerleyen bölümlerinde çok farklı bir yere geldiğini, beklenmedik bölümlerle ve beklenmedik bir sonla bittiğini göreceksiniz. 8 bölümlük bu diziyi bir oturuşta izleyeceğinizi söyleyebilirim.


7) You (IMDB 7,9)

Saplantılı bir aşığın bir kadının hayatına girebilmek için zorladığı sınırları anlatan You, hızlı gelişen olaylar dizisiyle sizi heyecanlandırmayı hedefleyen dizilerden. Bu dizi ile bir insanın sevgisine asla güvenmeyeceksiniz.


8) Daredevil (IMDB 8,6)

9 yaşında radyoaktif bir kaza geçiren Matt Murdock, gözlerine radyoaktif bir madde dökülüp kör oluyor. Bu sayede diğer duyu organları çok fazla gelişiyor. Matt Murdock hem avukatlık yapmakta hemde geceleri Daredevil olmaktadır. Dizi karanlık bir havada geçiyor ama inanılmaz sürükleyici oluyor. Yayınlanan 3 sezonu sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.

Diğer Netflix Marvel dizilerini ve neden bir daha Netflix Marvel dizilerinin çekilmeyeceğini merak ediyorsanız tıklayınız.


Dizi tasiyelerinde çok daha fazlası blog sayfamda mevcut gitmek için tıklayınız. Eklememi istediğiniz dizileri yorum olarak yazabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gezen, okuyan ve sıradanlıktan kurtulmak isteyen bir öğrenci

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol