Birbirinden Güzel Netflix Marvel Dizileri

Netflix’in Marvel dizileri inanılmaz güzel bir şekilde başlamıştı yeni sezonları bir önceki sezonundan daha iyi gidiyordu ve son sezonların sezon finalleri diğer sezonların işaretçisi olduğu halde ve üstelik milyonlarca insan dünya genelinde beklediği halde Netflix Marvel dizilerinin iptalini açıkladı. Gerekçesinde ise Disney’in Netflix ile olan anlaşmazlığı diyebilirim.

Fotoğraf kaynak: ozturkomerfaruk.com

Biliyorsunuz Disney, Netflix gibi kendi dizi/film platformunu çıkarıyor. (Disney+) Hakları kendi üzerinde olan bütün Marvel kahramanlarını kendi platformuna taşımak istiyor. Ancak Netflix yayın haklarının kendi üzerinde olmasından dolayı karşı çıkmıştı Disney’e. Ancak bir süre sonra Netflix dizilerin iptal kararını açıkladı ve sözleşme gereği 2 yıl Disney bu dizilere hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Yani yeni sezonlar için minimum 2 yıl bekleyeceğiz. Oda yeni sezon kararlarını alırlarsa.

Bu dizileri belli bir sıra içerisinde izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca İngilizce’nizi geliştirmeniz için dizilerin kelime seviyelerinin ağır olmadığını ve çok rahat izleyebileceğini de söyleyebilirim.


1- Marvel’s Daredevil (IMDB 8,6)

9 yaşında radyoaktif bir kaza geçiren Matt Murdock, gözlerine radyoaktif bir madde dökülüp kör olur. Bu sayede diğer duyu organları çok fazla gelişir. Matt Murdock hem avukatlık yapmaktadır hemde geceleri Daredevil olmaktadır. Dizi karanlık bir havada geçiyor ve inanılmaz sürükleyici oluyor. Yayınlanan 3 sezonu sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.


2- Marvel’s The Punisher (IMDB 8,5)

Frank Castle’ı gördüğümüz ilk zaman Daredevil 2. sezonudur. Dolayısıyla eğer izlemediyseniz ilk önce orada izlemenizde fayda var. Diziye gelecek olursak Frank Castle, Amerikan ordusuda görev yapan başarılı bir deniz piyadesidir. İçinde inanılmaz bir saldırgan ruhu vardır ancak ailesi tarafından dizginlenebiliyordu bir gün eşini, çocuklarını gözlerinin önünde vahşice öldürüldükten sonra artık Frank Castle bir savaş makinesine dönüşmüştür. Adı artık Punisher oldu. 2 sezonluk bu dizi biraz sıkıcı biraz aksiyon olsada. Aksiyon kısımlarının çok güzel olduğunu söyleyebilirim.


3- Marvel’s Luke Cage (IMDB 7,3)

Hulk’u bilmeyen yoktur. Luke Cage Hulk’un insan versiyonu. Her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanıklığı olan bir derisi ve iyileşme yeteneği mevcut. Derisinin altına girmenizin imkanı yok. 2 sezonluk bu dizide Harlem sokaklarında sıkılmadan izleyeceksiniz.


4- Marvel’s Iron Fist (IMDB 6,5)

Artık marvel dizilerinin ortak bir hikayeye bağlanması için gerekli olan karakter geldi. Bu dizinin ilk sezonu ana hikayenin ilk parçasını oluşturmaktadır. Diziye gelecek olursak eğer Danny Rand, Chi enerjisiyle odaklanarak gücünü, hızını, refleklerini ve dayanıklılığını arttırabilen, bu enerjiyi yumruğunda toplayarak en güçlü süperkahraman olanlardan birisidir. Çocukluğunda geçirdiği uçak kazasından sonra 15 yıl ortadan kaybolup daha sonra şehir ortamına döndükten sonra adaptesini konu alan bu dizi ilerleyen süreçlerde çok farklı bir yere gitmektedir.


5- Marvel’s Jessica Jones (IMDB 7,9)

Doğruyu söylemek gerekirse yayınlanan 3 sezonluk dizinin sadece ilk sezonuna baktım. Onda da ana hikayede bu karakterin kim olduğunu görmek için. İlk sezonda Luke Cage ile birlikte çekilen dizi mistik bir havada geçiyor. Baş düşman zihin gücüyle insanları yönetebiliyor ve bu karakterde Jessica’ya aşık oluyor. Sıkıcı bir havası var ben sevmemiştim.


6- Marvel’s The Defenders (IMDB 7,3)

Iron Fist’in devamı olan bu dizide geçen konu: New York’u ele geçirmeye çalışan El Organizasyonu, yıllardır beklediği bir gücü ele geçirince durdurulamaz hale gelir. Daha önce yarım yarım tanışmış olan 4 kahramanımız şimdi bir araya gelirler ve El Organizasyon’un karşısına çıkarlar.


Dizi tasiyelerinde çok daha fazlası blog sayfamda mevcut gitmek için tıklayınız. Eklememi istediğiniz dizileri yorum olarak yazabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gezen, okuyan ve sıradanlıktan kurtulmak isteyen bir öğrenci

İlgili Yazılar

2 yorum

Popüler Yorumlar

OsManGAzi06  -  29/08/2020 / 22:58

??

Yoruma git
Ahmet  -  30/08/2020 / 22:27

🙂

Yoruma git

Tüm Yorumlar

OsManGAzi06  -  29/08/2020 / 22:58

??

Cevapla
Ahmet  -  30/08/2020 / 22:27

🙂

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol